Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Byst 15328250



*

nr 1532 8250


Byst

Keramik. Längd: 19 cm. Höjd: 20 cm


Kondition: skadad

Utrop:

500 kr

Såld:

1.500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 april 2023
kl 20:29:31


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/3 22:05:36 1      600 kr
29/3 02:14:03 2      150 kr
29/3 02:14:03 1      200 kr (Budbetjänt)
31/3 12:40:17 3      250 kr
31/3 12:40:17 1      300 kr (Budbetjänt)
31/3 12:40:20 3      350 kr
31/3 12:40:20 1      400 kr (Budbetjänt)
31/3 12:40:23 3      450 kr
31/3 12:40:23 1      500 kr (Budbetjänt)
1/4 18:39:14 3      600 kr
1/4 18:39:14 1      600 kr (Budbetjänt)
1/4 18:39:16 3      700 kr
3/4 19:20:31 4      800 kr
3/4 19:21:59 3      900 kr
3/4 19:33:05 4      1.200 kr
3/4 20:10:52 4      1.200 kr
3/4 20:20:11 5      1.200 kr
3/4 20:20:11 4      1.200 kr (Budbetjänt)
3/4 20:20:42 5      1.300 kr
3/4 20:21:09 5      Vinnande bud
3/4 20:24:31 4      1.400 kr
3/4 20:24:31 5      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: byst keramik
  • 7104 Allmoge
    3 delar, diverse, bland annat gunghäst
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:41
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:05
  • 7086 Avspärrningsst..
    4 st, Metall. Höjd: 99 cm
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:33
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:33
  • 7022 Bokstöd
    ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:09
  • 7047 Bordstabletter
    Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:10




Ladda ner broschyr